fbpx

LIHTSUSE VÕLU: JÕULUKAUNISTUSED LOODUSEST

Maigi Omler · Tee-ise lood · 12. dets. 2018

497 vaatamist

LIHTSUSE VÕLU: JÕULUKAUNISTUSED LOODUSEST

Kauaoodatud jõuluaeg on viimaks käes. Jõuluootus on igal aastal uus ja kordumatu, täites me südamed rahuga ja muutes meid paremaks. Sel aastal tahame olla paremad ka iseenda vastu. Stencilit tiim säästab tänavu närve ning vaatab mööda ülekuhjatud vaateakendest ja pealetükkivatest trendidest. Sel korral me varume aega ning teeme kõik ise. Tänases artiklis toome teieni jõulukaunistused loodusest. Vaadake, millega StenCilit sel aastal oma kodu ehib.   LOPSAKAD ÕIED- MIKS MITTE KA SÜDATALVEL! Lilled on alati moes! Lilled toovad rõõmu, lepitavad ja lõhnavad imeliselt. Aasta kõige pimedamal ja külmemal ajal tunneme erilist rõõmu värsketest õitest peolaual, aknalaual, kaminasimsil, vannitoas… Kas olete märganud, et jõulude eel täituvad lillepoed sibullilledega? Meie oleme seekordseteks lemmikuteks valinud hüatsindid, aga poodides on laias valikus ka teisi kaunitare. Allikas Lihtsasti teostatavad lilleseaded. Allikas Kuninglik ratsuritäht. Allikas Üllatage külalisi värskete lõikelilledega peolaual: pilkupüüdev lilleseade puuviljade, lillede ning igihaljaste okstega.  Allikas   ELEGANTNE KIPSLILL Kuigi oleme harjunud kipslille enamasti pulmadekoratsioonides nägema, sobib see õrn taim ideaalselt ka jõulupärgadesse ja lauaseadetesse. Miks mitte proovida kipslille ka kuuse ehtimiseks? Koos valgete jõulutulede ning õrnade ehetega jääb tulemus tõeliselt maitsekas. Allikas Allikas Allikas Kui valge kipslill tundub igavavõitu, võtke appi spreivärvid ja särapulber- tulemus jääb udupeen. Allikas   TOREDALT TUUNITUD MÄNNIKÄBID Käbidega ehtimine ei ole küll midagi uut, aga sel aastal varusime neid oravatega võidu. Esmalt proovisime pleegitamist. Proovige teiegi ning pruunid männikäbid saavad kauni kahvatu-kuldse jume.

  • Vaja läheb vaid valgendajat, anumat veega, kummikindaid ning natuke aega.
  • Pleegitava efekti saamiseks tuleb segada kaks kolmandikku vett ning üks kolmandik valgendajat.
  • Lihtsalt asetage käbid lahusesse ning taldrik või muu ese raskuseks peale, et käbid kuivale ei jääks.
  • Jätke käbid ööpäevaks lahusesse seisma (mitte kauem) ning unikaalsed jõulukaunistused ongi olemas.

Pange tähele, et käbid sulguvad niiskuse käes, nii et ilusa lõpptulemuse nägemiseks peate veel kannatust varuma ja laskma neil kuivada ning uuesti avaneda. Tulemus on ootamist väärt 🙂 Allikas   Jõuludel pole sära kunagi liiga palju. Kui pleegitamine tundub tülikas, võite käbid ka üle värvida või kullalehega katta. Kõige kiirem dekoreerimise vahend on spreivärv – seejuures mida säravam, seda parem. Kui tulemus pole piisavalt sädelev, saate värskelt värvitud käbid särapulbriga üle puistata. Kõik tarvikud on leitavad kunsti- ja käsitööpoodides. Allikas Juhul kui meisterdamissoov puudub, saate neid kaunilt dekoreeritud käbisid osta siit   HEEGELDATUD LUMEHELBED Lumehelvestes on midagi lummavat- igaüks neist on habras ja kordumatu. Meie ehime oma jõulupuud armsate heegeldatud lumehelvestega. Tulemus jääb tõeliselt kaunis ning puhas. Ehete heelgeldamisel saab valida eri paksusega heegelniitide vahel ning luua täpselt meelepärase kujuga helbed. Internetiavarustest leiate sadu erinevaid mustreid ja õpetusi. Heegeldamine on imelihtne ja tore nokitsemine pimedatesse talveõhtutesse. Üks helves valmib nobedate näppude all veerand tunniga! Pärast tuleb motiivid pesta ning tärgeldada. Meie kastsime omad tärgeldamise asemel PVA-liimi lahusesse ning pingutasime nööpnõelte abil toidukilega kaetud papile. Sättisime, kuni olime saavutanud meeldiva tulemuse, ning lasime kuivada. Oleme tulemusega ülimalt rahul! Kellel aega napib, saab internetipoodidest (näiteks Etsy) valmiskujul helbeid osta.     IGIHALJAD EHTED Jõulukaunistused loodusest, sõna otseses mõttes. Vahel piisab tõesti vähesest, et tuua koju jõuluhõngu ja kuuselõhna. Vaja läheb vaid oksakääre, traati/nööri ning natuke kannatust. Kas pole mitte lihtne ja stiilne? Efektsema tulemuse jaoks võib okstesse näiteks elektriküünlad põimida. Allikas Kaunis minimalism. Allikas   JÄÄLATERNAD Jäälaternad on aegumatu klassika, ning seda põhjusega- nad ei maksa midagi ning pakuvad silmailu ka möödujatele. Meie otsime sel aastal välja kõik tühjad panged ja potsikud ning loodame, et külma jagub:) Allikas Allikas    Tegemist pole küll laternaga, aga sellise jääkaunistuse loomine on sama lihtne ning palju kiirem. Pistke vähesesse vette vaid meelepärased komponendid- ülejäänud töö teeb loodus. Allikas   Loodetavasti oleme suutnud teid inspireerida valmistama ka oma jõulukaunistused loodusest.  StenCilit tiim soovib kõigile rahulikku ja meeldejäävat jõuluaega 🙂            

Autorid

Petrica Artene & Merili Sulg
Petrica Artene & Merili Sulg

Stencilit seinashabloonidega anname vahendi uudse seina loomiseks - vali ise värv, muster ja tee ise - või kutsu meid paigaldama!