fbpx

Kuidas luua mänguline ja arendav lastetuba

Maigi Omler · Tee-ise lood · 06. nov. 2018

472 vaatamist

Kuidas luua mänguline ja arendav lastetuba

Mäng on väikese inimese kõige tähtsam töö. Läbi mängu õpib laps selgeks elutõed, mis kujundavad suures osas tema edasise käekäigu. Just selle pärast on ääretult oluline anda oma lapsele mänguline lapsepõlv vaheldusrikkas, ent turvalises keskkonnas. Keskkonnast me tänases postituses ka räägime- täpsemalt lastetoast ning sellest, kuidas kujundada arendav lastetuba, mis soodustaks lapse õppimist läbi mängu.  

LOOVUST ARENDAVAD SEINAD

Loovus on õppimise eelduseks. Lapse edukus nii koolis kui ka tulevikus sõltub võimalusest kasutada looduse poolt kingitud eeldusi– loovust, fantaasiarikkust, võimet näha võimalusi, teha valikuid. Andkem lapsele võimalus loominguliseks eneseväljenduseks!

Lapsed armastavad koolis tahvlile kirjutamist. Tooge sama idee ka koju: pakume välja tõeliselt toreda ja lihtsa lahenduse, mis peaks rõõmsaks tegema nii põnnid kui nende vanemad.

Ehituspoodides müüdavate tahvlivärvide abil saate luua lastele päris isikliku joonistusseina, kus fantaasial puuduvad piirid. Lapsed saavad piiramatult kirjutada ja joonistada, untsu läinud jooned kiirelt lapiga kustutada ning alustada puhtalt lehelt, millal aga soovivad.

lastetoa kujundus Joonistamine pole kunagi nii lõbus olnud! Allikas     Tahvlisein ei pea olema tingimata must. Valge markertahvli loomiseks vajaliku leiate  siit.

ARENDAV LASTETUBA SOODUSTAB KÄELIST TEGEVUST

Lapse jaoks ei ole loomingulisi tegevusi kunagi liiga palju. See on ka põhjuseks, miks soovitame luua soodsad tingimused kõikvõimalikuks käeliseks tegevuseks- voolimiseks, maalimiseks, legodega mängimiseks…  Käeline tegevus arendab laste motoorikat ning

probleemi lahendamise oskust- mis värvi kasutada järgmisena, kuidas ühendada jooned, et tekiks arusaadav kujund ja nii edasi. Lisaks on meisterdamine lõbus ühine tegevus, mille käigus on ka lastel omavahel kergem kontakti leida.

Allikas Hea idee on hoiustada meisterdamistarvikud süsteemselt. Nii teab laps, et iga asi käib pärast kasutamist oma kohale ning jääb ära ka segadus, kui kõige ilusam värvipliiats on jälle kadunud. Rõõmus “töölaud” kutsub meisterdama! Allikas  

ÕPETLIKUD SEINAPINNAD

Iga laps on maadeavastaja. Ei leidu vist põnni, kes poleks huvitatud teisel pool maailma toimuvast või väga sügaval ookeani põhjas peituvast. Internetipoodides leidub piiramatus koguses seinakleebiseid ning fototapeete põnevate faktidega maast ja ilmast. Vaid mõnekümne euro eest on võimalik luua reisihimu tekitav ja arendav lastetuba. Kelle rahakott kannatab, siis alati on võimalus tellida seinamaaling ka professionaalselt kunstnikult. Fotodel olevad rõõmsad seinakleebised leiate siit Mõned kaardid on nii detailsed, et harivad isegi lapsevanemaid.

LUGEMISNURK

Raamatutel on võluvägi, millest ei tohiks ilma jääda ka moodsa nutiajastu lapsed. Kui soovite, et teie laps kasvaks üles koos Naksitrallide  ja Karlssoniga, looge lugemiseks soodsad tingimused hästi valgustatud, mugava ja tõeliselt hubase lugemisnurga näol. Luues lugemiseks erilise keskkonna, aitate arendada lapse kujutlus- ja keskendumisvõimet. Vaja läheb vaid mugavat istet, piisavalt valgust ning piisavalt raamatuid. Allikas   Mõelgem suuremalt! Lugemisnurk ei peagi olema nurk. Seal ei pruugi olla tooligi! Põhiline, et see oleks lapse oma väike paigake, kus fantaasial puuduvad piirid.  Allikas   Tooge kirjandustegelased ellu, hankides lapsele raamatu lemmiktegelasi kujutavaid mänguasju. N’iteks on Apollo kauplustes saadaval Eesti lastekirjanduse klassikaks saanud Sipsik, õmmeldud täpselt Edgar Valteri armastatud illustratsioonide eeskujul.   Kui anda lugemiseks võimalus, tekib ka soov! Allikas            

Autorid

Petrica Artene & Merili Sulg
Petrica Artene & Merili Sulg

Stencilit seinashabloonidega anname vahendi uudse seina loomiseks - vali ise värv, muster ja tee ise - või kutsu meid paigaldama!