fbpx

JÄÄLATERNATE AEG

Maigi Omler · Tee-ise lood · 21. dets. 2018

577 vaatamist

JÄÄLATERNATE AEG

Sel aastal tulevad jõulupühad tõepoolest lumised! Karge talveilm inspireeris meid veelkord jagama oma vaimustust jäälaternate vastu. Jäälaternad on aegumatu klassika, ning seda põhjusega- nad ei maksa midagi ja pakuvad lumises talveilmas muinasjutulist vaatepilti. Meie otsime sel aastal välja kõik tühjad panged ja potsikud ning asume meisterdama:) Aga kuidas siis jäälaternat meisterdada?

  • võtke kaks eri suuruses anumat
  • paigutage anumad üksteise sisse ning kinnitage maalriteibiga, nagu alloleval fotol. Veelgi lihtsam on nõud fikseerida kivi või muu raskuse abil.
  • Soovi korral sättige anumate vahele oksi, õisi, marju või muud meelepärast.
  • Valage anumate vahele külm vesi
  • Jätke õue (või kiiremate tulemuste saamiseks sügavkülma) seisma.
  • Et latern hõlpsasti vormist eemaldada, laske tal veidi aega soojas toas seista- ääred sulavad kiiresti lahti.

Valmivad laternad kadakaokstega. Allikas Allikas Allikas Allikas      Laternat valmistades võib lasta fantaasial vabalt lennata. Väsked lilled jäätuvvad täies ilus. Allikas Tegemist pole küll laternaga, aga sellise jääkaunistuse loomine on sama lihtne ning palju kiirem. Pistke vähesesse vette vaid meelepärased komponendid- ülejäänud töö teeb loodus. Allikas Lisalugemist isetehtud jõuluehetest leiate meie eelmisest postitusest.  

Autorid

Petrica Artene & Merili Sulg
Petrica Artene & Merili Sulg

Stencilit seinashabloonidega anname vahendi uudse seina loomiseks - vali ise värv, muster ja tee ise - või kutsu meid paigaldama!