fbpx

Skandinaavia stiil ja hingega loodud Tartu kodu

Merili Sulg · Sisekujundus · 04. dets. 2017

442 vaatamist

Skandinaavia stiil ja hingega loodud Tartu kodu

Külastasime imearmast kodu Tartus, kus igal asjal on oma lugu ja nii üheskoos saime kokku terve koduloo. Skandinaavia stiil siin nagu ka paljudes teistes Eesti kodudes on võitnud enam ja enam südameid.

Üle Gerttu ukseläve astudes tundsime end koheselt kui kodus. Auravad kohvitassid käes, asusime tuliuue korteriga tutvuma. Igal mööbliesemel, igal pisemalgi detailil on selles kodus oma lugu. Gerttu juttu kuulates võib ära tunda tõelise isetegemiserõõmu, mida meil on omakorda rõõm teile edasi anda 🙂

img_1691-copy

Vaade valgusküllasele elutoale. Maast laeni veiniriiul on paigutatud eraldamaks elutuba köögist.

Gerttu otsustas koos elukaaslasega esimese päris oma kodu ise kujundada. “Sisekujundala palkamist me isegi ei kaalunud, sest keegi teine ei oskaks jõuda täpselt sellise tulemuseni, mis meile oma kodus meeldiks ja milleks on Skandinaavia stiil. Olime ammutanud inspiratsiooni ning teadsime, mida tahame. Soovisime, et terve elamine oleks suhteliselt hele, kaotamata seejuures värvi ning rõõmsameelsust.

ISE TEHTUD, HÄSTI TEHTUD

Võib julgelt öelda, et üle poole mööblist on Gerttu enda komplekteeritud ning isegi otsast lõpuni valmistatud. “Poest ei saa täpselt seda, mida soovid. Eks selle pärast olemegi palju ise teinud. Lihtsaim variant oleks sõita Ikeasse ning osta terve korteri sisustus, aga see oleks ikka jama.”

“Elutoa diivanilaud sai otsast lõpuni ise tehtud. Olime välja valinud meelepärase variandi ning käisime mitme mööblitootja juures, kes keeldusid seda valmistamast. Lõpuks ühe leidsime, aga ei soovinud küsitud hinda maksta… Seega ei jäänudki muud varianti kui ise teha!” Samuti valmisid käsitööna mõlemad laevalgustid, mille valmimises lõid kaasa ka Gerttu vanemad. Elutoa laelambi õmbles Gerttu ema, isa aitas paigaldamisel. Valgusti söögilaua kohal on Gerttu ja tema elukaaslase koostöö.

Pilkupüüdev veiniriiul on Gerttu tuttava valmistatud. Ka magamistoas on kõik käsitööna valminud: Voodi sai elukaaslasega kahepeale valmis klopsitud; kardinad, padjakatted ning laelamp valmisid ema ja tädi abil.

RÕÕMUS “REISISEIN” ESIKUS

Igav valge esikusein sai uue ning vägagi pilkupüüdva ilme tänu Bold Tuesday Go! World maailmakaardile ning Gerttu lennukatele ideedele. “Reisimine paneb mu silmad särama ning kui seda maailmakaarti nägin, teadsin, et pean selle saama. Kuna seinapind on küllaltki suur, siis tuli ka mõte lisada reisifotod. Aga kuidas sa paned läbisegi kõik pildid, peaks ikka teemade kaupa paigutama! Nii saigi loodud süsteem fotod sihtkohtade järgi ära jaotada. Tuttavad peatuvad külla tulles ikka tükk aega meie reisiseina ees!”

ŠABLOONIDEGA VÄRVITUD SEINAPINNAD

Gerttu välistas tapeedi koheselt. “Tapeedi eemaldamine on liialt tülikas. Lisaks on meelepärase mustriga tapeeti poodides vaid 1-2 värvitoonis… šabloontehnika võimaldab seevastu lõpmatuseni tooni valida!” StenCilit seinašabloone kasutas Gerttu nii kööginurgas kui magamistoa seinal. “Leppisime elukaaslasega algusest peale kokku, et kodu peab olema rõõmus koht, kus on ikka mustreid ja värvi ka, seinašabloonid võlusid meid paindlikkusega.”

  img_1808-copy Iga detail on läbimõeldud- Gerttu valmistatud seinapostrid sobituvad ideaalselt siniste lambijuhtmetega. img_1725-copy Killuke eesti disaini: ürdipott clickandgrow img_1671-copy Õnnetus seisus tumba leidis Gerttu Osta.ee kaudu. Tänu ema nobedatele näppudele sai vanast väsinud mööbliesemest pilkupüüdev sisustuselement. Täienduseks sai õmmeldud ka lillelised padjakatted.img_1721 Reisifotode alla mattuv sein rõõmsalt igat sisseastujat tervitamas. img_1791-copy img_1797-copy       img_1686-copy Töönurka valiti IKEA reguleeritavad lauajalad, millele valmistati lauaplaat samast materjalist, millest valmis voodiraam.  img_1778-copy Isegi need  pilkupüüdvad hoiukarbid on Gerttu enda meisterdatud!   img_1650-copy Gerttu tädi valmistatud pilkupüüdev laelamp on ainus ese, mis vanast kodust kaasa sai võetud. Taustal Stencilit šabloon Kasemets img_1756-copy Gerttu ema õmmeldud imearmsad padjakatted. Skandinaavia stiil on meie kodulugudes palju esinev, loe ka järgnevat lugu siit: Skandinaavia stiilis korter Tallinnas

Autorid

Petrica Artene & Merili Sulg
Petrica Artene & Merili Sulg

Stencilit seinashabloonidega anname vahendi uudse seina loomiseks - vali ise värv, muster ja tee ise - või kutsu meid paigaldama!