fbpx

Mida silmas pidada väikese kodu värvimisel?

Maigi Omler · Sisekujundus · 12. juuni 2017

389 vaatamist

Mida silmas pidada väikese kodu värvimisel?

Lihtsaim samm avarusetunde tekitamiseks on õige seinatooni valik. Nagu me eelmises postituses kirjutasime, on tähtsaimaks sisustuselemendiks VALGUS.  Niisiis tuleb ka seinte värvimisel lähtuda esmajärjekorras päevavalgusest.

Proovige värvinäidisega toast tuppa käia ning näete, kuidas sama toon eri valgusele reageerib. Käesolev postitus ei ole siiski mitte õpetuseks, vaid inspiratsiooniks. Vaatamata kõikvõimalike professionaalide arvamusele ei ole vaid ühte õiget varianti. Iga kodu on unikaalne ning me toome teieni vaid mõne idee, kuidas seinavärvi abil oma kodu avaramaks muuta.

.

-LÄBIV TOON OLGU NEUTRAALNE

Väikese kodu dekoreerimisel on oluline silmas pidada, et valitud põhitoon oleks rahulik ja neutraalne. Värvipoodides on saadaval imelisi murtud toone, mis annavad kodule värske ning elegantse mulje.  Lisaks annab üks läbiv toon lõputuid võimalusi detailidega mängides luua huvitav ning omanäoline kodu. Kui te ei soovi kõikides ruumides sama seinatooni kasutada, valige siiski omavahel harmoneeruvad toonid- nii jääb üldmulje kahtlemata avaram.  Suunduge värvipoodi ja üllatage ennast:)

ec285d2958be2164f0a216774fe96f7a

Skandinaaviapärased pastelltoonid. Eestis pakub laia toonivalikut näiteks Sadolin. Allikas housebeautiful.com          

small-apartment-freshome-08

Selle rõõmsameelse korteri üldpinnaks on tagasihoidlikud 40 ruutmeetrit. ühtlast tooni seinad ning lagi teevad ruumi näiliselt suuremaks. Allikas freshome.com .

-VALGE EI TOIMI ALATI

Levinud arusaama järgi peaks pisikese kodu seinad olema võimalikult heledad. Mõnes ruumis mõjub valge seinavärv aga igavalt.  Miks see nii on? Valge teadupoolest peegeldab valgust. Kui kõik seinad on ühtemoodi valged hästi valgustatud ruumis, on tulemus ilus ja särav. Mõnel juhul ei suhestu päevavalgus valge värviga nii nagu loodetud ning tulemus on staatiline ja tuhm. Kui nii, tuleb elamine särama lüüa muul moel ning kasutusele võtta kontrasttoonid. Piisab ühe seina, akende või uste julgemat tooni värvimisest. Kontrasttoonid sobituvad ruumi paremini kui võiks arvata!

a6092641281e14f86861da6a064b44da

Kui valge seinavärv on igavavõitu, aitavad alati tumedates kontrasttoonides detailid. Allikas roomed.nl .

-TUMEDAD TOONID EI OLE SOBIMATUD!

Tumedat tooni ei tasu karta. Levinud arusaam, et tume muudab optiliselt väiksemaks, ei vasta alati tõele.  Kuidas siis nii? Kuna tume toon neelab valgust, on seinad vähem markeeritud ning annavad illusiooni suuremast ruumist. Tumedal taustal tulevad sisustuselemendid paremini esile ning seinad taanduvad tahaplaanile.

Nii nagu hele toon ei pea olema valge, ei ole ka tume tingimata must. Värvitoone on uskumatult palju ning iga toon omakorda reageerib valgusele erinevalt.

64eba1b8bb032c28b787af7ebc390b5c

Pilkupüüdev tume seinapind varieerub valguse käes mustast rohekani. Allikas ohhhmhhh.de

.

-TRIIBUD TEEVAD IMET!

Lihtsas triibulises seinas on midagi tõeliselt mõjuvat. Triibud lisavad ruumile struktuuri ning loovad unikaalse meeleolu. On vähe mustreid, mis oleks sama mitmekülgsed kui ajatu triip, mis kohandub iga stiiliga.  Nii sobib triibumuster igasse kodusse- klassikalisse, maalähedasse, ultramoodsasse…

Väikesele ruumile lisavad vertikaalsed triibud kõrgust ning avarusetunnet, kuna triibumuster on korrapärane ning lõputu.  Sellepärast tasub parema efekti saamiseks katta triipudega terve sein ning silmas pidada, et üks toonidest oleks võimalikult sarnane laetoonile.

wallpaper

Võluv triibumuster tõstab lae optiliselt kõrgemaleAllikas brit.co

 

423c29f81dea1db211841ac879df0bb2

Selle ärklitoa põrandale sobivad triibud kui valatult.  Allikas matthewcaughy.com

.

-LIIGENDATUD SEINAPINNAD

Värvidega saab tõepoolest imesid teha! Üheks võimaluseks on geomeetriline liigendus seinapinnal. Värvidega annab seinapinda optiliselt vägagi efektiivselt muuta. Et väike ruum ei mõjuks kastina, kus peab elama, tasub tarvitusele võtta maalriteip ning 2-3 omavahel sobituvat tooni. Parema efekti saamiseks tasub silmas pidada, et liigenduskoht oleks diagonaalne põrandapinnaga. Nii toimides jääb tulemus dünaamilisem ning seinapind huvitavam.

4d17a5397293bd2b110fb24d75915d62

Pastelltoonides sein elavdab ruumi, mõjudes siiski maitsekalt. Allikas weekdaycarnival.blogspot.com

.

c599d7b210b2c13566fd739a1c017f50

Vahel piisab vaid ühest värvilaigust, toomaks igavasse nurka natuke särtsu. Allikas bloglovin.com

Autorid

Petrica Artene & Merili Sulg
Petrica Artene & Merili Sulg

Stencilit seinashabloonidega anname vahendi uudse seina loomiseks - vali ise värv, muster ja tee ise - või kutsu meid paigaldama!