fbpx

Lastetoa kujundus- lihtsalt ja nutikalt värvitud seinad

Maigi Omler · Sisekujundus · 14. aug. 2018

401 vaatamist

Lastetoa kujundus- lihtsalt ja nutikalt värvitud seinad

Lastetoa kujundamine on meeldiv ja loominguline protsess, milleks ei pea kuluma tervet varandust.  Arvestades, kui kiiresti lapsed kasvavad ning nende eelistused ajas muutuvad, võiks lastetoa kujundus ajaga kaasas käia. Oleme teie jaoks välja valinud neli kerge vaevaga ning lihtsate vahenditega teostatavat seinalahendust.

GEOMEETRILINE LIIGENDATUS

Läbimõeldult liigendatud seinapinnad jätavad mulje suuremast ruumist ning annavad seinapinnale mõnusat dünaamilisust.  Kui olete valinud lastetoa seinale sobiliku disaini, soovitame värvimisel alustada heledamatest toonidest. Ka tasub silmas pidada, et lae ülaosas valitseksid heledamad toonid, mis tõstavad lae optiliselt kõrgemale. Toome teieni paar näidet oskuslikult, ent väga lihtsate vahenditega värvitud seinapindadest.

Sellise lihtsa sik-sak mustri loomisel on parimaks kaaslaseks maalriteip. Vahel saab uskumatult lihtsa vaevaga toale uue ilme anda. Värvilaik igavas nurgas võib imesid korda saata! Meie suured lemmikud on näiteks virsikutoon (vasakpoolsel fotol) ning mündiroheline (parempoolsel fotol).   “Kommitoonid” sobivad lastetuppa kui valatult. Kuidas maalriteibi abil seinale geomeetrilist mustrit luua, saate vaadata siit.   Liigendatud seinapinda annab ilmestada lihtsa mustri abil.   Mummu-mustri loomiseks piisab vaid värvitilgast ja nõudepesukäsnast!   STIILNE TRIIBUMUSTER

Ka lastetoa kujundus võib olla tõeliselt stiilne. Ajatu triip, millest oleme ennegi kirjutanud, sobib tõepoolest iga stiiliga. Triibumuster on alati popp, luues ideaalse põhja mis tahes dekoratsioonidele. Veatu triibulise seina loomiseks läheb tarvis vaid värvi, värvirulli, mõõdulinti, loodi ning ohtralt paberteipi. Triibud ei pea olema alati põrandapinnaga täisnurga all. Otsustades diagonaaltriipude kasuks vabanete loodimise vaevast ning saavutate toreda dünaamilise tulemuse.

Helesinine triibumuster sobib hästi nii poisi kui tütarlapse tuppa.   lastetoa kujundus Diagonaalse triibumustri soovitame seinale kanda õrnades pastelltoonides, tugevamaid toone kautades võib tulemus jääda liialt intensiivne.

JOONISTATUD SEINAD

Peene graafilise joonega loodud minimalistlikud joonistused mõjuvad seinal väga stiilselt. Illustreeritud seinapinnad saavutavad parima efekti võimalikult tugevates kontrasttoonides ning puhtale seinavärvile kandes. Alternatiiviks joonistatud seintele on lihtsasti paigaldatavad seinakleebised, mida saab osta internetipoodidest, nagu e-Bay või Etsy.

Ülim minimalism, mille loomisega tuleb toime iga lapsevanem.     Armsad seina- ning uksekleebised, mida saab tellida ka nimelisena.   LIHTNE JA VÕLUV ŠABLOONTEHNIKA

Oleme endiselt veendunud, et vähem on rohkem ning lihtsuses peitub võlu.  Ka lastetoa kujundus võiks olla lihtne. Pakume omalt poolt tõeliselt lihtsaid, ent pilkupüüdvaid seinašabloone igas vanuses põnnidele.  Eestlased on endiselt metsarahvas ning seekordse postituse jaoks valitud Stencilit’i seinašabloonid sobivad oma lihtsuses ka lastetoa interjööri.

Seinašabloon “Männid” Seinašabloon “Siberi Taiga”

Autorid

Petrica Artene & Merili Sulg
Petrica Artene & Merili Sulg

Stencilit seinashabloonidega anname vahendi uudse seina loomiseks - vali ise värv, muster ja tee ise - või kutsu meid paigaldama!