fbpx

Hubane Kalamaja uusehitis ja Eesti disain

Merili Sulg · Sisekujundus · 09. veebr. 2018

370 vaatamist

Hubane Kalamaja uusehitis ja Eesti disain

Katkematu elutempo ja tiheda töögraafiku juures näib lausa võimatu leida aega kodu sisustamiseks. Kiire ja maitseka tulemuse saamiseks tasub mõelda alternatiividele, nagu näiteks sisearhitekti või sisekujundaja palkamine.

Seda võimalust on kasutanud Karita, kes töötab juristina ning kellele oli oluline uude kodusse võimalikult ruttu sisse kolida. Karita rääkis meile lühidalt, kuidas kõik edenes.

Õnnelik juhus aitas leida selle õige korteri

Korteriotsingutel oli oluline, et elamispind oleks seekord väiksem ning hubasem kui eelmises korteris. Karita meenutab korteriotsingute kulgu: “Ma isegi ei teadnud, kus ma täpselt elada tahan, kuid tuttava soovitusel otsustasin siis Kalamaja kasuks! Ühel päeval paningi koera autosse ning asusime uut kodu otsima.

Nägin Kalamaja piirkonnas ringi sõites korteri müügikuulutust ja astusin kohe ligi. Otsustavaks sai korteri omapärane ning huvitav sisearhitektuur.

Eriti silmapaistev on korteri peasissekäik, kust viib avar trepp kohe teisele korrusele elutuppa. “Mind võluski korteri puhul kohe selle eripärane sissekäik”, sõnab Karita. “Saan jätta kingad ning muud üleriided alla, enne kui lähen tuppa. Uute korterite puhul on aga tihilugu nii, et on üks suur ruum ja sisenemisel jõuad kohe kas elutuppa või kööki kõikide oma väliriietega ning eraldi koridoriosa nagu ei olegi, kuhu nad jätta. Meie kliimas on aga paraku kolmveerand aastast kehva ilma ja saabasega ei tahaks kohe tuppa astuda!”

Eesti disain ja sisustus

Sisustuse osas soovis Karita, et värvigamma oleks must, hall ning valge. Veel lisas ta, et eelarve olgu mõistuse piires.

Sisekujundaja Vesta Tamvelius pakkus Karita soove arvesse võttes välja omapoolse nägemuse ning poed, mida koos külastada, üheks märksõnaks oli ka Eesti disain.  See sobis ideaalselt. Usaldasin sisekujundajat ning praegu olen väga rahul oma koduga”.

Kuna sisekujundaja Vesta tegi ettepaneku kasutada võimalikult palju kodumaist toodangut, saime ka meie anda omapoolse panuse Karita kodu valmimisse.

Elutoa ning köögi seinu valiti katma StenCilit seinašabloon “Lumepuu“, mis sobitub kaasaegse põhjamaise sisekujundusega. Kandsime mustri seinale hajutatult, et tulemus ei jääks liialt kirju. Karita lisab, et külla tulnud sõpradel jääb pilk alati seinal pidama.

——

img_5069-copy Diivanilaud ja diivanid OotOot img_5144-copy Elutoast viib uks otse rõdule, perenaise lemmikkohta korteris. Valgusküllasele elutoale lisavad soojust kollased detailid.   img_5120-copy Pilkupüüdev esikutrepp ja koridor, mis omanikku koheselt võlus. img_5399-copy img_5102-copy Rippvalgusti Aim, Hektor Light img_5189-copy   img_5180-copy Köögimööbel Arensilt. Omapärane veiniriiuli on valminud eritellimusel. img_5233-copy   img_5336-copy Rafa rahuloleval pilgul oma valdusi üle vaatamas.

Autorid

Petrica Artene & Merili Sulg
Petrica Artene & Merili Sulg

Stencilit seinashabloonidega anname vahendi uudse seina loomiseks - vali ise värv, muster ja tee ise - või kutsu meid paigaldama!