fbpx

7 imeilusat pastelltooni Sinu koju

Maigi Omler · Sisekujundus · 03. juuni 2021

1227 vaatamist

7 imeilusat pastelltooni Sinu koju

Tänasest postitusest võivad inspiratsiooni leida need, kes parasjagu enda kodudesse toone valivad. Oleme oma tegevusaastate jooksul arvestataval hulgal värvitoone katsetanud ning abistanud oma kliente ka värvikonsultatsioonidega.  Lõpuks panime kokku väikese nimekirja oma lemmikutest. Need on toonid, mille juurde ikka ja jälle tagasi tuleme, sest nad on lihtsad, looduslikud ning nii ilusad, et patt oleks neid mitte teile tutvustada. Esmalt aga tasub üle korrata kõik pisiasjad, mida värvitooni valimisel silmas pidada:

  • Toonid jäävad seinal alati pisut tumedamad kui värvikaardil
  • Poe tehisvalgus moonutab toone, mistõttu on mõistlik välja valida mitu värvikaarti ning enne värvi ostmist neid värvitava seina pinnal võrrelda. Nii on oluliselt kindlam saavutada soovitud tulemus.
  • Perfektse tulemuse saavutamiseks vaadelge värvi nii naturaalses valguses kui pimedal ajal lambivalguses. Põhjamaa inimestena veedame ju väga suure osa oma ajast lambivalguses, ning valitud toon peab ka tehisvalguses kaunis jääma.
  • Hallid toonid on eriti valgustundlikud. See tähendab, et nad reageerivad valgusele väga erinevalt. Värvikaardilt poes valitud hall toon võib Teie seinal mõjuda täiesti sinise või beežina, olenevalt sellest, kas tegu on sooja või külma alatooniga.

 

TIKKURILA H466 (ANGORA)

Angora on soe ja looduslähedane toon, mis sobib nii kaasaegsesse kui ajaloolisse interjööri. Toon, mis loob veetleva terviku looduslike materjalide ning minimalistliku sisekujundusega. Kasutatud toon: Tikkurila H466 (Angora)  

TIKKURILA Y406 (RIVIERA)

Riviera tekitab tunde, nagu viibiksite Vahemere päikese käes. Soe ja luksuslik toon, mis sobib heledasse interjööri. Kasutatud toon: Tikkurila Y406 (Riviera)  

Tikkurila G503 (KALLA)

Kui plaanite valgeid seinapindu, siis Kalla on sooja alatooniga naturaalvalge, mille võlu tuleb esile alles seinas. Loob kauni koosluse valgete põrandaliistudega. Kasutatud toon: Tikkurila G503 (Kalla)  

TIKKURILA X438 (SALAISUUS)

Salaisuus on murtud sinakas toon, mis sobib oma tagasihoidliku olemusega hästi igasse ruumi. Allpool kõrvutatud fotod on heaks näiteks sellest, kuidas üks ja sama toon varieerub vastavalt valgusele. See rahustav toon on ideaalne valik magamistubadesse. Kasutatud toon: Tikkurila X438 (Salaisuus). Ruumis, kus päevavalgust vähem, mõjub toon sinakashallina. Fotol on sein dekoreeritud StenCilit seinašablooni ning kleebistega.  

Tikkurila X440 (HAIKU)

Haiku meenutab oma olemuselt kahvatuid meelespeaõisi. Tegu on tõeliselt helge sinise tooniga, mis tekitab tunde, nagu viibiksite mereäärses suvekodus. Sobib taaskord kõige paremini heledasse interjööri. Allikas  

TIKKURILA X487 (LAASTI)

Laasti on populaarne sooja alatooniga keskmise tumedusega hall, mida soovitame alati julgelt. Kasutatud toon: Tikkurila X487 (Laasti)    

Tikkurila Y487 (Piazza)

Piazza on tõeliselt luksuslik beežikas hall, mis rikastab sooje puidutoone majapidamises. Ühtlasi on see üks meie klientide suuri lemmikuid. Kasutatud toon: Tikkurila Y487 (Piazza)   Avastage enda jaoks värvide maagia ning teie kodu saab täiesti uue hingamise! Aitäh lugemast:)                

Autorid

Petrica Artene & Merili Sulg
Petrica Artene & Merili Sulg

Stencilit seinashabloonidega anname vahendi uudse seina loomiseks - vali ise värv, muster ja tee ise - või kutsu meid paigaldama!