Meie kodu on meie kindlus, kõige turvalisem koht maa peal. Kuid lisaks turvatundele peaks kodu ka esteetilist naudingut pakkuma. Ilul meie ümber on ülimalt tähtis mõju meie heaolule. Sellepärast toomegi tänases postituses välja 6 praktilist sammu, mis aitavad kaasa kodusele õnnetundele. Kuidas siis olla oma kodus õnnelikum?
1. Organiseeri
Paljud inimesed on stressis oma liiga väikese eluaseme pärast, kuhu asjad ära ei mahu. Tegelikkuses aga ei määra kodu korrasolu mitte ruutmeetrite arv, vaid asjade süsteemne paigutamine. Organiseeritud ruum pakub tõelise rahulolutunde, ning selle võivad saavutada kõik soovijad. Kappide, sahtlite ning panipaikade korrastamine on tohutu töö, mistõttu soovitame seda teha etappide kaupa. Miks mitte alustada ühe sahtliga päevas? Kiiret ei ole ju kusagile! Täiusliku tulemuse saavutamiseks soovitame läheneda asjade organiseerimisele kui teraapiale, mille käigus korrastate ka enda mõtteid:)
2 ideaalselt organiseeritud hoiuruumi. Allikas
2. Vabane katkistest asjadest
Katkiste asjade omamine arvatakse halba õnne toovat. See ei ole aga ainus põhjus, miks oma kodus olevad asjad kiiremas korras töökorda seada. Katkised käepidemed ja läbipõlenud pirnid ei ole just määrava tähtsusega, kuid kui pisikesi logisevaid asju kuhjub rohkem, võib neist saada stressiallikas. Kui iga nurga pealt vaatavad vastu väikesed tegamata jäänud asjad, võib olukord üle pea kasvada. Seega on mõistlikum see lambipirn kohe välja vahetada, puuduv kapinupp uuega asendada ning kõik, mida ei anna parandada, julgelt ära visata. Asjadest loobumine annab tohutu vabanemistunde!
Allikas: Shutterstock
3. Oma vähem asju
Minimalistliku elamise idee on paljudele atraktiivne. Ometi on just asjade üleküllus kõige suurem probleem meie kodudes. Sellepärast peaksime väga kriitilise pilguga kogu oma varanduse üle vaatama ning välja praakima kõik, mida me tegelikkuses ei vaja. Riided, mida me ei ole mitu aastat selga tõmmanud, mingu kellegi teise seljas teisele ringile. Sama kehtib tegelikult ka majapidamistarvete ja kõige muu kohta. Kui te ei mäleta viimast korda kui mõnd eset kasutasite, või kui teil oli isegi meelest läinud mõne eseme olemasolu, siis on aeg sellest lahti lasta. Asjadest vabanemine annab uut energiat ning teeb ka alles jäänud esemete leidmise lihtsamaks, kas pole?
4. Pööra rõhku väikestele detailidele
Vaata üle oma igapäevased tarbeesemed. Asjad, mida kasutad igapäevaselt, peavad olema mugavad ning silmale head vaadata. Miks mitte anda oma kohustuslikule päevarutiinile lisaväärtust uute ilusate tarbeesemete näol? Hommikukohv maitseb paremini ilusast uuest kruusist, kaunis konteiner nõudepesuvahendile teeb tüütu toimingu palju meeldivamaks, ning uhiuus vannikardin lausa kutsub kümblema. Seda loetelu väikestest ning võrdlemisi odavatest esemetest võiks lõpmatuseni jätkata!
Isegi seebidosatori väljanägemine on oluline:) Need elegantsed pump-pudelid saadaval siin.
5. Personaliseeri oma kodu
Vabane ajutisest mõtteviisist, isegi kui elad üürikorteris. Personaliseeri oma kodu ka siis, kui peatud seal paar aastat või paar kuud. Ka paar kuud on meie elus pikk aeg, nii et elagem hetkes. Anna oma kodule enda nägu, eksponeeri esemeid, mis sümboliseerivad Sinu jaoks olulist. Too nähtavale fotod kõige õnnelikumatest hetkedest, sea nähtavale kohale oma lemmikraamatud… Nimekiri on lõputu. Andes ruumile isikupära, näed, kuidas Sinu elamine särama lööb!
Ilusasti eksponeeritud perepildid. Allikas
Raamatud annavad igale ruumile isikupära ning hubasust. Allikas
6. Loo omale üks eriline nurk õnnelikeks mõteteks
See idee võib kõlada kuidagi tühiselt, aga on tegelikult vägagi tähtis. Igaüks vajab aega iseendale, mistõttu peaks meil kõigil olema oma “õnnenurk”. See võib olla üks pehme tugitool ümbritsetud lemmikraamatute, küünalde ning toataimedega. See võib olla ka soe vahune vann, mille äärel klaasike head veini. Iga idee, mis võib koduses keskkonnas lõõgastust ja turvatunnet pakkuda ning argimured kasvõi tunniks eemale tõrjuda, on väärt proovimist.
Soovime meeldivat teekonda koduse heaoluni!